Haberler

DEV PROJEYİ DURDURMA TALEBİNE MAHKEMEDEN RET

13 Aralık 2017 Çarşamba

Demirci Belediyesi Kent Merkezi projesi için Manisa Büyükşehir Belediyesince yürütmeyi durdurma talebi mahkeme tarafından ret kararı verildi.

Demirci Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay çalışmalarına başlanan Demirci Belediyesi Kent Merkezi projesinin Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından mevzuata aykırı olduğu gerekçe gösterilerek yürütmenin durdurulması istemi ile mahkemeye başvuru yapıldı.

Manisa 1'inci İdare mahkemesi tarafından 2017 / 767 esas nolu kararı ile Demirci Belediyesinin ilçeye yapmaya başladığı kent merkezi projesinin devamına hükmederken, Manisa Büyükşehir Belediyesinin de yatırımı durdurma talebini de ret etti.

DEMİRCİMİZİN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada " Belediyemiz tarafından yapımına start verdiğimiz kent merkezi projemiz Manisa Büyükşehir Belediyesinde yürütmeyi durdurma istemi ile mahkemeye başvuruldu. Bilindiği üzere bu projemizi ilçemize kazandırmak için Büyükşehir meclisine gönderdik. Fakat projemiz Planlama ve Harita Müdürlüğü tarafından hiç bir gerekçe gösterilmeden meclise havale edilmesi gerekirken  gündeme dahi alınmadı. Bizde ilçemize bu yatırımı kazandırmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından izin aldık. Bakanlıkta bu noktada  bizlerde destek vererek projemizi onayladı. Projenin onaylanmasının ardından çalışmalara başladık ve devam ediyoruz.  Projeyi durdurmayacağız. Biz daima Demircimize hizmet yapan tarafta yer almak istiyoruz. Daima ilçemize yeni yatırımlar kazandırma çabasındayız. Kent Merkezi projemiz Demircimize hayırlı uğurlu olsun. Demircimizin geleceğine hizmet verecek olan yatırımlarımıza devam ediyoruz "dedi. 

3706

Yorumlar


Bu güzel proje için Demirci Belediyesinin gayretlerini ve Başkanımız Selami Beyi en iyi dileklerimle kutluyorum. Bu proje ye paralel olarak , Mehmet Arif Han ın yerinde yapılacak OTO Park Evin ' de bir an önce başlatılması arzu ediyorum. Bu proje için benim 60 sene deneyimli İnşaat Yüksek Mühendisi olarak bir kaç kere tekliflerim olmuştu.

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ