Haberler

YILIN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

6 Aralık 2017 Çarşamba

Demirci Belediye meclisi 2017 yılı son meclis toplantısını gerçekleştirdi.

05 Aralık 2017 Salı günü saat 17:00'da Demirci Belediyesi Meclis salonunda Belediye Başkanı Selami Selçuk başkanlığında toplanırken, 5 gündem maddesi görüşüldü.

Gündemin 1'inci maddesinde Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemizin Akıncılar Mahallesi, Ahmet Çark Caddesi, 2122 ada 1 parselde bulunan 1001,79 m2 miktarındaki gayrimenkulün zemin katının ve Camiatik Mahallesi Açık Pazaryeri No:31 adresindeki işyerinin, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18/e maddesi gereğince, satışlarının yapılması için Belediyemiz Encümenine yetki verilmesi,oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 2'inci maddesinde ise, 6360 Sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu ile mahalleye dönüşen köylerde yapılacak ticari amaç taşımayan yapılar için verilecek tip projelerinin görüşülmek üzere, İmar Komisyonu’na havalesinin yapılması,  yapılan oylama sonucunda oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin 3'üncü maddesinde yer alan Belediyemizde görev yapan işçi statüsünde çalışanlar hariç, kamu görevlilerine sosyal denge sözleşmesi ile yardım yapılması, yapılacak yardım miktarının ve şeklinin belirlenmesi amacıyla, Belediyemizde yetkili sendika olan ile görüşme yapılması ve mutabakat metni imzalanması için, Belediye Başkanı Selami Selçuk’a, 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 32 nci maddesi gereğince yetki verilmesi, yapılan oylama sonucunda oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 4'üncü maddesinde 2017 yılı Belediyemiz Bütçesinde ödeneği artan veya kullanılmayan tertiplerden, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18/b maddesi ve Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği’nin 36 ncı maddesi gereğince aktarma yapılması, yapılan oylama sonucunda oybirliğiyle kabul edildi.

Yılın son meclis toplantısında gündemin son maddesinde ise, mülkiyeti Belediyemize ait İlçemizin Akıncılar Mahallesi 367 ada 189 parseldeki 1.295,06 m2 miktarındaki gayrimenkulün, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18/e ve 75/d maddeleri gereğince, CBÜ Meslek Yüksek Okulu’nda yeni açılacak olan programlar için ek bina yapılması ve inşaatının 2 (iki) yıl içerisinde başlaması şartıyla, Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü’ne bedelsiz devrinin yapılması, yapılan oylama sonucunda oybirliğiyle kabul edildi.

1529

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ