Haberler

DEMİRCİ'DE VATAN VE BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ

4 Mart 2020 Çarşamba

Demirci'de binlerce kişi, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısında şehit olan Mehmetçikler için, vatan ve bayrak yürüyüşü düzenledi. 

Demirci'de düzenlenen Vatan ve Bayrak yürüyüşü Beyazıt mahallesinde bulunan Kültür sarayı önünden başladı. 

Demirci Belediyesi tarafından bayrak dağıtıldığı yürüyüşe, Kaymakam Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Erdoğan, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Gaziler, ve binlerce vatandaşlar katıldı. 

Menderes bulvarından Çereşe istikametine çıkan binlerce kişi bayrakları ile Mehmetçiğe destek verirken, " Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez "  ve " Her şey Vatan için "  sloganları attı. 

Belediye hizmet binası önünde son bulan yürüyüşde yaklaşık 300 metrelik dev bayrakta açıldı. 

8 kilometre mesafede yapılan vatan ve bayrak yürüyüşüne Demirci Akıncıları motosiklet kulübü ve Demirci Off-Road ekibi de araçları ile konvoy yaparak destek verdi. 

15 Temmuz Demokrasi Meydanı ( Belediye hizmet binası önü ) Atatürk anıtında İlçe Kaymakamı Adem Kaya yürüyüşe katılan binlerce kişiye teşekkür ederek, Demirci olarak vatan söz konusu olduğunda bir olmayı tek olmayı dünyaya göstermiş olduk. Hain saldırı da şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum "dedi. 

Konuşmaların ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlçe Müftülüğü Vaizi tarafından okunan dua ile birlikte " vatan ve bayrak " yürüyüşü sona erdi. 

1863

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ