Haberler

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

29 Ekim 2019 Salı

Demirci'de 29 Ekim Cumhuriyet bayramı törenleri Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı stadında düzenlenen törenlerle coşku içinde kutlandı.

Kaymakamlık makamında kutlamaları kabul eden Kaymakam Adem Kaya, daha sonra protokol üyeleri ile birlikte törenlerin yapılacağı Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı stadına geçtiler.

Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı stadında Kaymakam Adem Kaya ve Belediye Başkanı Selami Selçuk, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar.

Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı stadındaki törenlere Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Erdoğan ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çetin'de katıldı.

Demirci Kaymakamı Adem Kaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Kaymakam Adem Kaya konuşmasının ardından öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu.

Törenlerde Kılavuzlar Şehit Ferhat Vurucu Ortaokulu müzik öğretmeni Cemal Ayen, Minnetler - Eşref - Hayrettin Akba Ortaokulu Müzik Öğretmeni Nurettin Serhat Akalın, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Müzik öğretmeni Sercan Ayık,  75. Yıl Alime Paşa Ortaokulu müzik öğretmeni Nuray Argun Sevgili ve Demirci Anadolu Lisesi öğrencisi Hande Eroğlu'nun kahramanlık türküleri seslendirdi.

Hoşçalar Halk Oyunları ekibinin zeybek gösterisi de stadı dolduran vatandaşların beğenisini kazandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri öğrencilerin ve ortak bandonun geçişi ile sona erdi.

Demirci'de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu, 29 Ekim 2019 Salı (Bu Akşam) Saat : 20.00'da Çereşe meydanından başlayacak olan Fener Alayı yürüyüşü yapılacak.

2126

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ