Haberler

BELEDİYE MECLİSİNDEN ORTAK AÇIKLAMA

15 Ekim 2019 Salı

Demirci Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Selami Selçuk Başkanlığında olağanüstü toplanarak, Barış Pınarı Harekatına destek için önemli açıklamalarda bulundular.

15 Ekim 2019 Salı günü Demirci Belediye Meclisi, meclis salonunda Ekim ayı 1. Olağanüstü toplantısı ile bir araya geldi.

Meclis salonunda yapılan toplantıda tek gündem maddesi olan " Barış Pınarı Harekatı " için olağanüstü bir toplantı yaparak, harekata destek açıklaması yapıldı.

Belediye Başkanı Selami Selçuk Barış Pınarı Harekatı ile ilgili bir açıklama yaptı ; Türkiye'nin zor bir coğrafya da olduğunu söyledi. Emperyalist güçlerin topraklarımızda gözü var. Bin yıldır bu topraklardayız. 1071'de Malazgirt'te Anadolu'nun kapısını açtık ve bu topraklarda medeniyetimizi sürdürüyoruz. Bizim topraklarımız üzerinde hesap yapmak isteyenlere karşı her daim uyanık olmalıyız. Her daim söylediği gibi Mevzu Vatansa Gerisi Teferruattır. Askerimiz bölgede büyük bir mücadele veriyor. Millet olarak her daim Devletimizin ve Mehmetçiğimizin arkasındayız ve yanındayız. Milletimiz tek yumruk halinde durarak, dünyaya en iyi dersi vereceğimiz günlerdeyiz. Rabbim şanlı ordumuzu Barış Pınarı harekatında muzaffer eylesin" dedi

Yapılan tek gündem maddesi oylaması olan "Barış Pınarı Harekatına " destek bildirisi oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclis Toplantısına AK Parti, CHP, MHP,  ve İyi Parti İlçe yöneticileri ve üyeleri de katılarak, toplantıyı takip ettiler.

DEMİRCİ BELEDİYESİNDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK BİLDİRİSİ

- BARIŞ PINARI HAREKATINI DESTEKLİYORUZ -

Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.

Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekatı oluşturmaktadır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi “ Bir Türkler, ordusu olan bir millet değil, milleti olan bir orduyuz.”

DAEŞ,  PKK, PYD, YPG AYNIDIR…

Suriye’de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK’nın Suriye’deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye’de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir.        

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.      

Bu terör örgütleri Suriye’de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.       

Otoritelerini yüz binlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirlerinin ikiz kardeşidir.    

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekâtı düzenlenmiştir.     

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlenerek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.     

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli’nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu’nu Belediye Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz.   

Belediye Meclisimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.

15 Ekim 2019 - Salı DEMİRCİ BELEDİYE MECLİSİ

1243

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ