Haberler

BAŞKAN SELÇUK, ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ

28 Mayıs 2019 Salı

Demirci'nin ilk sulama barajı olan Ayvaalan Barajı'nda yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte salatalık üretimi yapacak olan 20 çiftçi sözleşmeleri imzalamalarının ardından su kullanımına başlıyor.

Ayvaalan Sulama Barajında çiftçilere sulama hattı bağlanması amacıyla Demirci Belediyesince oluşturulan birimle hizmet verecek.

Ayvalan Barajında sulu tarımın başlaması ile birlikte,  sulama yapacak çiftçilerin bilinçsiz sulama ve vahşi sulama yapmaması  amacıyla Devlet Su İşleri Müdürlüğü (DSİ)' nin sulama programlarıyla ne kadar etkili tarım oluşturulabileceği ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanı Selami Selçuk, Belediye Meclis üyeleri Hayati İmrenlerli, Nurullah Akgün, Tahir Demirtaş ve Mustafa Yiyen ile birlikte Ayvaalan mahallesine giderek salatalık üretimi yapacak olan çiftçiler ile ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı.

ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ

Belediye Başkanı Selami Selçuk burada yaptığı açıklamada" Belediyemizde oluşturduğumuz birim ile Devlet Su İşleri koordinesinde İlçemizin ilk barajı olan Ayvaalan Barajında bu yıl çiftçimizin sulu tarımla tanışacak. 20 çiftçimiz firmalar ile salatalık üretimi ile ilgili sözleşmeleri imzaladı. Belediyemizde burada yapılacak olan sulama sistemi ile çiftçimize yardımcı olacak. Oluşturduğumuz birim ile çiftçilerimizin buradan sulama sisteminden faydalanacaklar" dedi

BİN 400 DEKAR ARAZİ SUYLA BULUŞACAK

Başkan Selçuk " Demirci'miz artık sulu tarımla kalkınarak, ekonomisini güçlendirecek. Çiftçimiz buradan rahatlıkla kendi arazisini sulayacak ve üretim yapacak. Bin 400 dekarlık araziyi sulama kapasitesi olan Ayvaalan Sulama barajında , şu anda 50 çiftçimizin yararlanabileceği şekilde hazırlıklar tamamlandı. Önümüzdeki günlerde bu sayıyı daha da yükselteceğiz " dedi.

1240

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ