Haberler

DEMİRCİ'DE 2021 YILI AHİSİ SEÇİLDİ

16 Eylül 2021 Perşembe

Ahilik ve Ahilik Kültürü haftasında Demirci'de düzenlenen programda 2021 yılı Ahisi seçilirken, Demirci'de yıllar boyu sanatı ile hizmet veren sanatkarlar ve kadın esnaflara teşekkür belgeleri verildi.

15 Eylül Çarşamba günü Demirci Belediyesi Akıncılar düğün salonunda düzenlenen programa Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Kesgin, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Uğurcan Şahin, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Ali Daşman, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Kocabaş, İlçe Müftüsü Fatih Aytekin, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Çetinkaya, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Sanatkarlar, Esnaflar ve Vatandaşlar katıldı.

Programda saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Belediye Başkanı Selami Selçuk katılımcılara hitap etti.

Her daim esnaf ve sanatkarın yanında olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Selami Selçuk, Bir milleti millet yapan geleneği, göreneği ve adetleridir. Ahilik geçmişimizden önemli devir aldığımız, toplumumuzu düzenleyen çok önemli kurumlarımızdan birisi. Kaymakamlık, Belediye ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızca el birliği içerisinde ahilik programlarını düzenliyoruz. İlelebet bu programları sürdürürüz. Sosyal organizasyonları düzenlerken, ilçemize yatırım ve hizmetleri de sürdürüyoruz" dedi.

Başkan Selçuk, Hüdük sulama göleti ihale tarihi açıklandı. Bu yılda 4 sulama barajımız tamamlanmasını bekliyoruz. Durhasan, Sayık, Güveli ve Kuzuköy Sulama barajları bu yıl tamamlanacak. Daha önce Ayvaalan ve Kılavuzlar sulama barajlarımız çiftçimize üreticimize hizmet veriyor. Gelecek yıl Boyacık sulama barajının başlamasını, Alaağaç sulama barajının da tamamlanmasını hedefliyoruz. Diğer yandan esnaf ve sanayicimiz için Galericiler sitesi inşaatı hızla devam ediyor. Hem sanayi esnafımız için geniş işyerleri mevcut. Demirci'deki ticari hayatın üst sevide olması için gayret ediyoruz. Esnaflar toplumun orta direğiniz oluşturur. Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile beraber yürümekteyiz. İlçemizde oda başkanlarına teşekkür ediyorum. Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarımız oldukça ilerlemiş vaziyette. Demirci'mizin kalkınması ve gelişmesi için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından İlçe protokolü ve sivil toplum kuruluşu başkanları ilçede 25 yılını tamamlamış esnaflar ve kadın girişimci esnaflara teşekkür belgelerini takdim etti.

Gecede 1957 yılından bugüne ilçede yerel gazetecilik ve matbaacılık yapan, Türk Basınının Nene Hatunu olarak bilinen Halıkent Gazetesi sahibi Esma Erdem'e, Teşekkür Belgesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Ali Daşman tarafından verildi.

Ahilik programında konuşan Esma Erdem, programı düzenleyenlere teşekkür etti.

Programda 2021 yılı Ahisi olarak 1969 yılından bugüne Terzilik yapan Yaşar Öztemel seçildi. Yaşar Öztemel'e Ahi kıyafeti 2020 yılının Manisa Ahisi Demircili Nalbant Zabit Çoban tarafından giydirildi.

Ahi Yaşar Öztemel'e belgesi Belediye Başkanı Selami Selçuk tarafından verilirken, plaketi de Demirci Kaymakamı Adem Kaya tarafından verildi.

Programda ayrıca Kaymakam Adem Kaya ve Belediye Başkanı Selami Selçuk tarafından oda başkanlarına programa katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

1094

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ