Bugün: 12.02.2016 CUMA  Saat: 09:33  

Radyo Demirci

DEMİRCİ'DE KIVILCIM ÇAKILDI, TEKSTİL EKONOMİYE CAN VERECEK...
02.01.2014 15:25:00

Arkadaşına gönder Yazdır    

      Demirci Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce hazırlamarak Zafer Kalkınma Ajansına sunulan" Hayat Boyu Öğrenme ve Aktivite Merkezinin" açılışı 2 Ocak 2013 Perşembe günü saat 11:00'da yapıldı.

     Açılışa Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin, Demirci Belediye Başkanı İhsan Temel protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Demirci Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Aysan " Kurumumuz tarafından Zafer Kalkınma Ajansına hazırladığımız ve Ajans tarafından onaylanan 207 Bin TL bütçeli " Hayat Boyu Öğrenme ve Aktivite Merkezi "'mizde tekstil alanında makinelerin kullanımı, özel sektörün bu alanda yapacağı yatırımlarda istihdam edilmek üzere yetişmiş eleman yetiştirmektir. Merkezimiz içerisinde tekstil atölyesinin yanı sıra, spor salonu, etüt sınıfı, kreş, etkinlik odası ve bilgisayar laboratuarları bulunmaktadır. Atölyelerimizde tekstil üzerine eğitim alan bayanlarımızın 0-2 yaş çocuklarına da ücretsiz kreş eğitimi de verilmektedir" dedi.

    Aktivite merkezimizin oluşmasında katkılarını esirgemeyen Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin, Demirci Belediye Başkanı İhsan Temel ve Demircili sanayicilere teşekkür eden Ahmet Aysan " Demirci Halk Eğitim Merkezimizde bugüne kadar yapılamayan bir çok çalışmaya imza atmanın mutluluğunuz yaşıyorum. Bakanlığımız tarafından uygulanan rotasyon gereği Gördes Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne tayinim çıktı. İnşallah en kısa sürede yeniden ilçeme gelerek hizmet etmek istiyorum " dedi. 

    Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin ise yaptığı konuşmada " Halk Eğitim Merkezimiz tarafından Zafer Kalkınma Ajansına hazırlanan ilk projeyi hayata geçiren Ahmet Aysan'a gayretli çalışmalarından dolayı çok teşekkür ve tebrik ediyorum. Bu projenin burada faaliyete geçmesi Demirci'deki bayanların tekstil atölyesinde el becerilerini geliştirmeleri yönünden  güzel bir proje oldu" dedi.

    Konuşmaların ardından Aktivite Merkezinin açılış kurdelesini Kaymakam Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı İhsan Temel ve  Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Tahanoğlu birlikte kestiler. Katılımcılar daha sonra merkezin içini gezerek, verilen kokteylin ardından program sona erdi. 


Haber Okunma Sayısı :1969

 

Anasayfaya git