Bugün: 10.02.2016 ÇARŞAMBA  Saat: 04:47  

Radyo Demirci

DEMİRCİ'YE, MOBESE YAKIŞIR
01.10.2013 14:00:00

Arkadaşına gönder Yazdır    

    Demirci’de Mobese sisteminin kurulabilmesi için gerekli alt yapıyı oluşturmak amacı ile geçtiğimiz günlerde Manisa’dan gelen Emniyet Müdürlüğüne ait ekipler çalışmalarını tamamladılar. Demirci’de istenilen şartlar ve standartlarda bir Mobese sisteminin kurulabilmesi için 24 ayrı noktaya Mobese kamerasının kurulması gerektiğini ve bunun içinde şu anki maliyetlere göre yaklaşık 400 Bin TL gibi bir kaynağa ihtiyaç olduğu öğrenildi.

    Birçok ilçede faaliyete geçen ve caydırıcılığı sebebi ile suçun işlenmeden önlenebilmesi etkisi göz önüne alındığında bu sisteme ivedilikle geçilmesi gerektiğini belirten yetkililer Mobese kameraları sayesinde oluşan olaylarında çok kısa sürede olayın aydınlatılmasına büyük katkı yaptığına vurgu yaptılar.

     Uzunca bir süredir ilçemizde Mobese kameralarının kurulması için yapılan girişimlerin yetersiz kalması sebebi ile bu iş için yerel kaynaklardan ziyade genel bütçeden veya İl Özel İdaresinden kaynak sağlanması halinde çok kısa sürede bu sistemin devreye geçebileceği ifade edildi. 


Haber Okunma Sayısı :2393

 

Anasayfaya git