Haberler

TÜRK HALK MÜZİĞİ AMATÖR SES YARIŞMASI FİNALİNE MUHTEŞEM KATILIM, GECENİN BİRİNCİSİ SEMA KÖKTABAK

18 Kasım 2017 Cumartesi

Türk Halk Müziği Amatör ses yarışmasının finali muhteşem bir katılım ile gerçekleşirken, finalin birincisi " Yüce Dağ Başında Yanar Bir Işık" Türküsünü seslendiren Sema KÖKTABAK oldu.

17 Kasım 2017 Cuma akşamı Demirci Ticaret ve Kültür Merkezinde düzenlenen Türk Halk Müziği Amatör Ses yarışmasına Demirci Kaymakamı Mutlu Akyol, Belediye Başkanı Selami Selçuk, eşi Güzide Selçuk, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ünlü, İlçe Emniyet Müdürü Cenk Gedik, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Okan Doğan, AK Parti İlçe Başkanı Ertuğrul Uyar, Mhp İlçe Başkanı Yılmaz Ayhan, daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği ses yarışmasında finale çıkan 11 yarışmacı Türkülerini seslendirdi. Türk Halk Müziği Amatör Ses yarışmasında program öncesi  izleyicilere çekiliş numaraları dağıtılarak esnaflarımızın sponsorluğunda hediyeler verildi.

Yaklaşık 3 saat süren programın sonunda gecenin birincisi " Yüce Dağ Başında Yanar Işık " Türküsü ile Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Sema KÖKTABAK olurken, kendisine birincilik hediyesi olarak Cep Telefonu, Acar Şarküteri'den 100 Lira'lık hediye çeki,  Madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

Gecenin İkincisi ise " Bulut Bulutun Üstüne " Türküsü ile Edanur Yerlikaya oldu. Gecenin İkincisine Tablet, KK'dan 100 Liralık hediye çeki, Madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

" Aman  Geze Geze ve Düz Dara " Türküleri ile Eğitim Fakültesi öğrencisi İbrahim Yılmaz Türk Halk Müziği Amatör ses yarışmasının üçüncüsü oldu. İbrahim Yılmaz'a Fırın, 50' Liralık hediye çeki, Madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmaya katılan diğer yarışmacılara da günün anısına madalya, hediye çeki ve çeşitli hediyeler verildi.

Türk Halk Müziği 2. Amatör ses yarışmasında 2016 yılının birincisi Ferhan Kavçakar'da bir türkü seslendirdi. Diğer yandan gecede mahalli sanatçılar Öksüzlü'den Abdullah Üzmez, Yeşiloba'dan Nurullah Köse ve Veli Karakoç'ta eşi ile birlikte seslendirdikleri türküler ile geceye renk kattılar. 

Türk Halk Müziği Amatör ses yarışmasında konuşan Belediye Başkanı Selami Selçuk " Türküler, bizim değerimiz kültürümüzdür. Belediyemiz olarak geçtiğimiz yıl Türk Halk Müziği Amatör ses yarışmasının birincisini düzenledik. Bu yıl da ikincisini düzenleyerek gelenek haline getirdik. İnşallah gelecek yıllarda da bu geleneği sürdürmeye devam edeceğiz " dedi.

Programın sonunda Kaymakam Mutlu Akyol, Belediye Başkanı Selami Selçuk ve daire amirleri tarafından Saz ekibi Bağlamada Mehmet Ali Kafadar, Gitar'da Onur Çalhan, Klavyede Sadık Can Seven ve Jüri'de müzik öğretmenleri Nuray Argun Sevgili, Yaşar Argun ve Seval Çalhan'a ve jüride yer alan Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çetin'e teşekkür plaketleri takdim edildi. 

5516

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ