Haberler

VEFA SOSYAL DESTEK GRUPLARI, GÖNÜLLERİ ISITIYOR

31 Mart 2020 Salı

65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların sokağa çıkmasının sınırlandırılmasının ardından, Valilik koordinesinde Kaymakamlıklar tarafından kurulan "  Vefa Sosyal Destek " grupları vatandaşların taleplerini anında çözüme kavuşturuyor. 

Demirci bağ evine tarla işleri için arazilerine giden Mehmet ve Hatice Korkmaz çifti, korona virüs salgının yayılımını önlemek için yapılan 65 yaş üstü kişilerin dışarı çıkma yasağı gelince evlerine dönemediler. 

Yaşlı çift bağ evlerinden çıkamayınca, Demirci Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek grubuna ulaştılar. 

Jandarma ekiplerince yaşlı çiftin istediği 1 çuval un ve gıda ürünlerinden oluşan paketler hazırlanarak ilçeye yaklaşık 35 kilometre mesafede bulunan bağ evine ulaştırdılar. 

Mehmet Korkmaz " Jandarma ekiplerine çok teşekkür ediyorum. Allah Devletimize zeval vermesin. Cumhurbaşkanımıza Allah uzun ömürler versin" dedi. 

Jandarma ekipleri, yaşlı çifte bu süre içinde dışarıya çıkmamalarını her daim bir istekleri olduğunda yanlarında olduklarını ifade ettiler. 

Öte yandan Demirci Kaymakamlığı koordinesinde " Vefa Sosyal Detsek " grupları 65 yaş üstü yaşlıların emekli maaşlarını, manav ve market ihtiyaçlarının yanı sıra, ilaç gibi ihtiyaçlarını da teslim etmeyi sürdürüyorlar. 

2616

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ