Haberler

İLÇE HIFZISSIHHA KURULUNDAN YENİ KARAR

25 Mart 2020 Çarşamba

Korona Virüs tedbirleri tüm Türkiye'de alınmaya devam edilirken, Demirci'de de ilgili resmi kurumlar tedbirlerini almaya devam ederken, bir yandan da ilçe genelinde dezenfekte çalışmaları sürdürülüyor.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakamlık makamı tarafından toplantılarını sürdürürken, alınan kararlarda ilgili işyerleri ve birimlere iletilerek uygulamaya konuluyor.

Demirci Hıfzıssıhha kurulu yaptığı toplantıda vatandaşların manav ürünlerine daha sağlıklı ve hijyenik şekilde ulaşmaları maksadıyla manav ürünlerinin poşete alınarak satışa sunulmasına karar verildi.

Demirci Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de ilgili kararı ilçedeki manav ve marketlere tebliğini gerçekleştirdi.

Hıfzıssıhha Kurulu Kararları şu şekilde ;

 - Market, manav ve pazar yerlerinde ambalajsız şekilde satılan yaş meyve sebzelerin tüketicilere seçilmeden  satıcılarca poşetlenerek sunulacaktır.

- Pazaryerlerinde tezgah aralıkları mümkün olduğunca geniş tutulacak, tezgah aralarında geçiş yerlerinde sıkışıklığa neden olacak kasa ve ambalajlar bulundurulmayacaktır.

- Pazar yerleri, toptancı halleri ve diğer satış yerlerinde çalışan ve görev yapan her uygun özellikte eldiven kullanacaklardır.

Yukarıdaki belirtilen konulara aykırı hareket eden esnaflar hakkında gerekli hükümler çerçevesinde yasal işlem uygulanacağı belirtildi.

Diğer yandan İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge ile marketlerin çalışma saatleri sabah 09.00 akşam'da 21.00 olarak belirlendi.

2144

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ