Haberler

GÖSTERİLERİ İLE MEYDANI TİTRETTİLER

20 Mayıs 2019 Pazartesi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Milli Mücadelenin 100. yılı dolayısı ile, Demirci'de de Türkiye ile aynı anda 19:19'da Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi çereşe meydanında zeybek gösterisi sergiledi.

19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı stadında oynadıkları halk oyunları ile vatandaşlardan büyük alkış ve takdir alan Halk Oyunları ekibi, 81 İl ve 19 ülkede eş zamanlı olarak yapılan " Dünya Atabarı Oynuyor "projesine destek verdi.

Çereşe meydanında saat 19.00'da toplanan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi, saatin 19:19 olması ile yaklaşık 10  dakika boyunca gösterilerini sundular.

Demircili vatandaşlarında büyük ilgi gösterdiği gösteri renkli görüntülere sahne oldu.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2. kademe antrenörlerinden Uğur Altuntaş, Halk oyunları ekibinin özverili ile gösterilerine hazırlandığını, daha güzel işlere de imza atacaklarını söylediler.

Çereşe meydanında yapılan halk oyunları gösterisini Kaymakam Mutlu Akyol, Belediye Başkanı Selami Selçuk, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Kocabaş, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Çetinkaya ve İlçe ptorokolü de izledi.

1733

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ