Haberler

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 Mayıs 2019 Pazar

Belediye Başkanı Selami Selçuk, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Selami Selçuk, 19 Mayıs 1919, Türk tarihinin dönüm noktalarından bir tanesidir. Yurdumuzun dört bir yanında düşmana karşı bir direniş gösteren Türk milleti, Mustafa Kemal Atatürk'ün Anadolu'ya ayak basmasıyla topyekûn bir ülke savunmasına geçmiştir. Türk milleti, yedi düvele karşı verdiği varoluş savaşını birlik ve beraberlik şuuruyla kazanmıştır" dedi.

Başkan Selçuk, mesajında gençlere de seslendi: "Sevgili Gençler, Türkiye Cumhuriyeti yokluklar içindeki bir milletin topyekûn mücadelesiyle kurulmuştur. Uğruna yüz binlerce şehit verilen vatanımız, bayrağının rengini de şehitlerimizden almıştır. Atalarımızdan emanet kalan bu cennet vatanı her alanda geliştirmek, yüksek seviyelere taşımak, tarihimizi ve milli şuurumuzu gelecek nesillere aktarmak siz değerli gençlerin asli sorumluluğudur. Ben bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelede yer alan tüm büyüklerimizi ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, 100. yılını coşku içerisinde kutladığımız bu bayraman daha nice yüz yıllara ulaşması temennisi ile geleceğimizin gözbebeği siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum."dedi.

735

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ