Haberler

YUNANİSTAN'DA YAPILACAK FESTİVAL İÇİN ÖZEL ÇAN ÜRETTİ.

5 Kasım 2018 Pazartesi

3 kuşak boyu çancılık mesleğini yaşatan Mahmut Sabancı, yurtdışına çan ihracatı yaparken Yunanistan'da yapılacak olan bir festival için yapımı 10 gün süren 2 özel büyük çan üretti.

Demirci'de dede mesleği olan çancılığı sürdüren Mahmut Sabancı (32), ürettiği çanların çoğunu Yunanistan başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihraç ediyor.

Yunanistan'da yapılacak olan festival için bir müşterisi tarafından özel bir sipariş ile 2 büyük özel çan üretti.

Mahmut Sabancı yaptığı açıklamada" Mesleği dedemden öğrenerek el aldık. Çan baştan sona yapımı el işçiliği. Bir çan kırk kez elden geçiyor. Yunanistan'da yapılacak bir festival için bir müşterim iki özel çan imal etmemi istedi. Büyük ebatta bu çanlarımızın yapımı 10 gün sürdü. Bir çan 40 kez elden geçiyor. Yıllardır bizde kulak aşinalığı oldu. Dedemde her gün gelir bizim başımızda oturur, yaptığımız işe yardımcı olur. Yılda 15 Bin adetin üzerinde çan yaparak hem yurt içine hem de yurt dışına gönderiyoruz. Bu meslekte çırak bulabilirsek yetiştirmek istiyoruz " dedi.

1365

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ