Haberler

YİNE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ, BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR.

11 Temmuz 2018 Çarşamba

Demirci’de sağlık alanında büyük başarılara imza atan Demirci Devlet Hastanesi, yine bir ilki başardı.

2017 yılında 150 Bin’e yakın ve 2018 yılının ilk 6 ayında yaklaşık 90 Bin hasta tedavisi yapılan Demirci Devlet Hastanesi gün geçtikçe bünyesinde tecrübeli Uzman Hekim kadrosu ve sağlık personeli ile yeni başarılara imza atmaya devam ediyor.

Demirci Devlet Hastanesinde Ortapedi polikliniği tarafından bugüne kadar yapılamayan ameliyat ilk kez gerçekleşti.

Devlet Hastanesi Ortapedi Uzmanı Opr. Dr. Özüm Cem ARSLAN, İlçemizden Mustafa Doğruyol isimli vatandaşa çapraz bağ ameliyatı yaptı.

Ameliyatı yapan Opr. Dr. Özüm Cem Arslan “ Hastamız 33 yasinda yaklasik 2 yil önce spor travmasi sonrasi diz agrisi baslamış. Polikliniğimizde yapılan muayenede sonrası ön çapraz bağ rüptürü tanısı koyduğumuz hastaya kendi vücudundan aldığımız tendonlarını hazırlayarak , kapalı yöntemle artroskopik ön çapraz bağ tamir ameliyatı uyguladık böylece kendi bağ dokusundan yeni bir ön çapraz bağa kavuşmuş oldu bu sayede dizindeki kayma boşalma güvensizlik hissi geçecek ve ilerleyen yaşlarında dizinde menisküs yırtığı ve kireçlenme olmasının da önüne geçmiş olunacak. Ameliyat 2 sat başarılı bir şekilde tamamlandı. Hastamız 2 gün Sonra ayağının üzerine basıp yürüyebilecek. Fizik tedavi uzmanimiz Fadime Can Yörükoğluyla özel bi rehabilitasyon programı uygulayacağız , en geç 1.5 ay sonra tamamen sağlığına kavuşmuş olacak.

Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor İlker Çokboz “ Demirci de vatandaşlarımızın daha iyi sağlık hizmeti alabilmeleri amacıyla hastanemiz doktorları ve tüm sağlık çalışanlarımız ile yoğun bir çaba içerisinde çalışmaktayız. Her geçen gün hasta tedavisi yoğun talebi tüm personelimiz ile karşılarken, bir yandan da hastanemizde ilk kez uygulanan ameliyatlarımızı uzman hekimlerimiz ile gerçekleştiriyoruz. Demircimize en güzel sağlık hizmet daha iyi şekilde sunmak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada “ Hastanemizin her başarısı bizim için büyük onur ve gurur kaynağıdır. Demirci sağlık noktasında geçmiş yıllara oranla büyük bir ilerleme kaydetti. Bizlerde bu noktada bu başarılan daha çok olması için gerekli cihazlarla hastanemize kazandırmaya devam ediyoruz. Hiçbir zaman karanlığa küfretmedik, çözüm üreterk halkımızın yanında olduk. Başarılar hiçbir zaman tesadüf değildir, her daim çaba ve emek gösterilerek yakalanır. Hastanemiz Başhekimi olmak üzere tüm doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza görevlerinde sonsuz başarılar diliyorum “dedi.

4304

Yorumlar


Tebrikler

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ